گرین گروپ

گوگل رسما گزارش قابلیت استفاده از موبایل، ابزار تست موبایل دوستانه و API تست دوستانه موبایل را حذف کرد.

گوگل رسما گزارش قابلیت استفاده از موبایل، ابزار تست موبایل دوستانه و API تست دوستانه موبایل را حذف کرد.

گوگل رسما گزارش قابلیت استفاده از موبایل، ابزار تست موبایل دوستانه و API تست دوستانه موبایل را حذف کرد.

ما می دانستیم که این در حال آمدن است و اکنون این ابزارهای موبایل گوگل دیگر در دسترس نیستند.

گوگل امروز به طور رسمی گزارش قابلیت استفاده از موبایل کنسول جستجوی گوگل، ابزار تست سازگار با موبایل و API تست دوستدار موبایل را اعلام کرد. گوگل در آوریل 2023 به ما گفت که این اتفاق در 1 دسامبر رخ خواهد داد و گوگل امروز در 4 دسامبر اعلام کرد که این کار انجام شده است.

«امروز ما گزارش قابلیت استفاده از موبایل، ابزار تست سازگار با موبایل و API تست سازگار با موبایل کنسول جستجو را به پایان می‌رسانیم. ما معتقدیم این ابزارها به صاحبان وب‌سایت کمک می‌کنند تا وب را به مکان بهتری تبدیل کنند – از اینکه در این سفر با ما همکاری کردید متشکریم.» Google در X پست کرد.

آنچه گوگل نوشته است. گوگل در آن زمان پست کرد: «همچنین از 1 دسامبر 2023، گزارش «قابلیت استفاده از تلفن همراه» کنسول جستجو، ابزار تست دوستانه برای موبایل و API تست دوستانه برای موبایل را بازنشسته خواهیم کرد. این بدان معنا نیست که قابلیت استفاده از تلفن همراه برای موفقیت در جستجوی Google مهم نیست.

برای کاربرانی که بیش از هر زمان دیگری از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند حیاتی است و به همین دلیل بخشی از راهنمای تجربه صفحه ما باقی می ماند.

اما در طی تقریباً ده سالی که ما در ابتدا این گزارش را ارائه کردیم، بسیاری از منابع قوی دیگر برای ارزیابی قابلیت استفاده از تلفن همراه، از جمله Lighthouse از کروم، پدیدار شدند.

دسترسی حذف شد. وقتی می‌خواهید گزارش قابلیت استفاده از کنسول جستجوی تلفن همراه را در کنسول جستجو پیدا کنید، نمی‌توانید. همچنین ابزار تست سازگار با موبایل، که در اینجا قابل دسترسی است، به Lighthouse هدایت شده است. و API دیگر نباید نتایج را برگرداند.

چرا ما اهمیت می دهیم. اگر از این گزارش‌ها برای مشتریان یا کارهای سئو داخلی استفاده کرده‌اید، دیگر نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، زیرا از بین رفته‌اند. با استفاده از ابزارهای دیگر، مانند Lighthouse، مطمئن شوید که سایت‌ها و صفحات وب شما برای موبایل مناسب هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا