گرین گروپ

گوگل در حال آزمایش مدل Gemini AI خود در جستجو است

گوگل در حال آزمایش مدل Gemini AI خود در جستجو است

گوگل در حال آزمایش مدل Gemini AI خود در جستجو است

Gemini، مدل زبان بزرگ چندوجهی گوگل، سال آینده به جستجو و تبلیغات اضافه خواهد شد. قبلاً زمان پاسخگویی SGE را کاهش داده است.

گوگل امروز Gemini، یک مدل زبان بزرگ چندوجهی را معرفی کرد و تایید کرد که مدل هوش مصنوعی سال آینده به جستجو و تبلیغات اضافه خواهد شد.

در جستجو Gemini در ماه های آینده در جستجو، تبلیغات و سایر محصولات Google در دسترس خواهد بود. در همین حال، Google Search در حال آزمایش Gemini است، که تأخیر پاسخ‌های Search Generative Experience را تا 40 درصد برای زبان انگلیسی در ایالات متحده کاهش داده و منجر به بهبود کیفیت نامشخص دیگری شده است.

جمینی چگونه جستجو را تغییر خواهد داد؟ ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت و دمیس حسابیس از DeepMind در این مورد توسط پلتفرمر پرسیده شدند. طبق معمول، گوگل آن را مبهم نگه داشت، و بیشتر در مورد SGE صحبت کرد – نه جستجو به عنوان یک کل، که می تواند بگوید:

شما اکنون می گویید که Gemini سال آینده برای جستجو می آید. به نظر شما چگونه تجربه جستجو را تغییر می دهد؟

پیچای: ما در حال آزمایش با آن در تجربه مولد جستجو هستیم، و همانطور که در حال آزمایش با آن هستیم، باعث پیشرفت در سراسر جهان شده است. ما در مورد Gemini به عنوان بنیادی فکر می کنیم – در تمام محصولات ما کار خواهد کرد. جستجو تفاوتی ندارد.

یکی از چیزهایی که جستجو به شدت بر آن فشار آورده است، چندوجهی بودن به طور کلی است. اما امروز آنها مجبورند تمام کارهای سخت را برای ایجاد جستجوی چندوجهی انجام دهند. جمینی به عنوان یک مدل بنیادی به آنها این قابلیت را [به طور بومی] می دهد، بنابراین فکر می کنم این حوزه ای است که در آن نوآوری خواهند کرد.

آیا فکر می کنید در میان مدت، جمینی در جستجو تعداد دفعاتی را افزایش می دهد که اطلاعات مورد نیاز خود را از صفحه نتایج بدون نیاز به بازدید از یک وب سایت دریافت می کنید؟

پیچای: چشم انداز اساسی ما این است که مردم به جستجو بیایند تا غنا و تنوع وب و اکوسیستم محتوا را تجربه کنند. بنابراین حتی اگر با تجربه مولد جستجو می‌توانیم کاری را که انجام می‌دهیم گسترش دهیم، در واقع محصول را در یک طراحی می‌کنیم. راهی که مردم بتوانند بروند کاوش کنند. و من فکر می کنم این چیزی است که کاربران می خواهند. من آن را به‌عنوان یک پیشنهاد ارزش اساسی جستجو می‌بینم، بنابراین این بخشی از هدف ما با تکامل محصول خواهد بود.

گوگل جمینی چیست؟ این مدل که به طور رسمی با نام Gemini 1.0 شناخته می شود، یک مدل زبان بزرگ است که می تواند با انواع اطلاعات – متن، تصویر، صدا، ویدئو یا کد کار کند. Gemini گوگل را به صورت رقابتی به مدل GPT OpenAI نزدیک‌تر می‌کند. سه “اندازه” جوزا اعلام شد:

  • فوق العاده، برای کارهای بسیار پیچیده.
  • Pro، “بالاترین مدل” گوگل برای طیف وسیعی از وظایف.
  • نانو، برای کارهای روی دستگاه (یعنی تلفن‌های اندرویدی مانند Pixel).

 Google Bard اکنون توسط «نسخه تنظیم‌شده دقیق» Gemini Pro پشتیبانی می‌شود. گوگل گفت که این به بارد استدلال، برنامه ریزی و درک پیشرفته تری می دهد. با نام این “بزرگترین ارتقا” Bard از زمان راه اندازی، اکنون به زبان انگلیسی در بیش از 170 کشور در دسترس است و برنامه هایی برای گسترش بیشتر در “آینده نزدیک” وجود دارد.

به گفته گوگل، Bard Advanced، نسخه جدیدی که توسط Gemini Ultra طراحی شده است، اوایل سال آینده نیز عرضه خواهد شد. مشخص نیست که Bard Advanced چقدر هزینه خواهد داشت.

Google DeepMind همچنین گزارشی را به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد Gemini در شش مورد از هشت معیار صنعت عملکرد بهتری از GPT-3.5 داشته است. اما OpenAI از ماه مارس GPT-4 را ارائه کرده است.

چرا ما اهمیت می دهیم. اگرچه Gemini فقط در جستجو در حال آزمایش است، Google تأیید کرده است که به زودی بخشی از تجربه جستجوی Google خواهد بود.

همچنین، اگر از ChatGPT برای هر یک از کارهای روزمره خود استفاده کرده اید، ممکن است بخواهید Bard ارتقا یافته را بررسی کنید تا ببینید آیا Bard با نسخه رایگان ChatGPT که توسط GPT-3.5 پشتیبانی می شود مطابقت دارد یا بهتر عمل می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا