گرین گروپ

اگر دابل اسلش در URL تاثیر سئو داشته باشد گوگل پاسخ می دهد

اگر دابل اسلش در URL تاثیر سئو داشته باشد گوگل پاسخ می دهد

اگر دابل اسلش در URL تاثیر سئو داشته باشد گوگل پاسخ می دهد

گری ایلیس از گوگل به سؤالی در مورد تأثیر سئوی خطای اسلش دوبل رو به جلو در URL پاسخ می دهد.

گری ایلیس از گوگل در پاتوق Office Hours به این سوال پاسخ داد که آیا یک اسلش دو برابر رو به جلو در URL تاثیری بر سئوی وب سایت دارد یا خیر.

یک اسلش دوتایی به جلو به دلایلی اتفاق می‌افتد که اغلب به مشکل کدنویسی در CMS یا فایل htaccess مربوط می‌شود که می‌تواند منجر به صفحات وب تکراری شود که فقط در URL متفاوت هستند.

این یک مشکل دردسرساز است که معمولاً با ایجاد یک قانون htaccess. برای بازنویسی URL برای حذف اسلش اضافی به جلو قابل حل نیست زیرا واقعاً مشکل واقعی را حل نمی کند.

تنها راه حل واقعاً اسلش دوتایی در آدرس URL این است که ردیابی کنیم که دقیقاً چه چیزی باعث می شود وب سرور اسلش های دو برابر رو به جلو در URL ها ایجاد کند.

این سوالی است که پرسیده شد:

“تأثیر SEO استفاده از اسلش های دوتایی در URL، مانند https://www.example.us//us/shop چیست؟”

گری ایلیس پاسخ داد:

از منظر پیوریتین، این یک مسئله نیست. اگر به RFC 3986، بخش 3 نگاه کنید، اسلش رو به جلو یک جداکننده است و برای ظاهر شدن در مسیر URL هر چند بار که دوست دارید، حتی مکرر، مشکلی ندارد.

از منظر قابلیت استفاده، احتمالاً بهترین ایده نیست، و همچنین ممکن است برخی از خزنده ها را گیج کند.

قابلیت استفاده و سردرگمی خزنده

قابلیت استفاده از یک وب سایت مهم است زیرا می تواند منجر به نارضایتی و ناامیدی کاربر شود، که می تواند تأثیر منفی طولانی مدت بر محبوبیت وب سایت داشته باشد، که به نوبه خود می تواند تأثیر غیرمستقیم بر روی دید داشته باشد اگر کسی سایت را توصیه نکند، مردم از بازدید از سایت خودداری کنند و وب سایت ها به دلیل قابلیت استفاده ضعیف، در پیوند دادن به سایت مردد هستند.

سردرگمی خزنده را می توان به عنوان تأثیر مستقیم بر سئو در نظر گرفت. این بهترین روش است که یک سایت را برای خزیدن و درک آسان کنید، بنابراین هر چیزی که باعث سردرگمی خزنده می شود باید فوراً با آن برخورد شود.

احتمالاً گوگل می تواند آن را بفهمد، اما امیدواری که گوگل بفهمد چگونه یک سایت را بخزد، بهترین روش نیست.

از یک متخصص در مورد htaccess بخواهید که به قوانین شما نگاهی بیندازد تا ببیند آیا این دلیل مشکل است یا خیر. یا در غیر این صورت یک برنامه‌نویس به کد نگاه کنید تا ببیند آیا چیزی وجود دارد که اسلش‌های دو برابر رو به جلو را ایجاد می‌کند. خزیدن با Screaming Frog می‌تواند به مشخص کردن نقطه شروع دوتایی رو به جلو کمک کند که به نوبه خود می‌تواند سرنخی برای علت ایجاد آن مشکل فنی ارائه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا